WordPress – Zjawiskowe strony internetowe

WordPress – Zjawiskowe strony internetowe

WP to skrót od WordPress – popularnego narzędzia do tworzenia stron internetowych. WP często jest mylone z prostą platformą blogową wordpress.com – są to dwie różne rzeczy!

Jakie są zalety WP?

Podstawową zaletą WP jest to, że jest on zoptymalizowany i darmowy. Ponadto posiada cały arsenał profesjonalnych i przydatnych rozszerzeń, które mądrze użyte umożliwiają dodanie funkcji na stronie. Sprawdzone rozszerzenia można dowolnie modyfikować, co znacznie przyspiesza zarządzanie stroną. Pozwala to  jednocześnie osiągnąć indywidualność i nadać oryginalność stronie.

Strona utworzona przy pomocy WP, umożliwia szybkie wprowadzanie zmian – także tych skomplikowanych.

Jeżeli zakładamy, że nie będziemy wprowadzać zmian, to… zapewniam, że prędzej czy później zmiany nastąpią.

Przykładowe zmiany, które łatwo i szybko wprowadzisz na stronie utworzonej na WP:

Najpopularniejszym dodatkiem jest newsletter. Marketing mailowy nadal jest w czołówce skutecznych działań w reklamie internetowej. Aby zachęcić do zapisania się na newsletter, coraz częściej proponuje się pobranie darmowego e-booka lub zapisania się na e-kurs. Dużą popularnością cieszą się także testy i quizy. To wszystko można szybko wdrożyć do strony na WP dzięki czemu rozszerzysz swoją bazę danych i dotrzesz do większej ilości klientów.

Kolejnym przydatnym dodatkiem jest okienko pop-up, które poinformuje osoby wchodzące na stronę o bieżącym konkursie lub promocjach. Promocja może być dodana także w formie filmu promocyjnego lub animowanej galerii przedstawiającej np. nową kolekcję w twoim sklepie internetowym. W sklepie internetowym niezmiernie ważne jest także zabezpieczenie danych osobowych i płatności. Platforma WordPress zapewnia narzędzia, które są niezawodne a ich aktualizacja może być w pełni zautomatyzowana.

Powszechny stał się także live chat, który jest nową i wygodną formą obsługi klienta. Wszelkie drobniejsze zmiany, wprowadzane przy użyciu szablonów, mogą zostać naniesione na stronie są równie szybko i wygodnie. W ten sposób edycja partnerów biznesowych i członków zespołu czy rozszerzenie oferty nie będzie stanowiło żadnego problemu i nie będzie czasochłonne.

Strony na WP umożliwiają także prowadzenie bloga, galerii lub aktualności, które są niezbędne dla dobrego pozycjonowania strony w wyszukiwarkach internetowych. Można także przeprowadzić ankietę satysfakcji klienta, co ułatwi analizę rynku oraz zarządzanie firmą.

Dlaczego panuje przekonanie, że darmowe programy są słabej jakości?

Jest to oczywiście mit. Na codzień korzystamy z darmowych narzędzi, które reprezentują sobą największe firmy. Gmail, Facebook, Google Docs, Skype oraz Android czy Linux – znane i popularne na całym świecie, wciąż pozostają darmowe, przy czym są stale unowocześniane. Pracują nad nimi najlepsi specjaliści, którzy oferują użytkownikom najlepsze rozwiązania.

Jeden z największych sukcesów na skalę światową osiągnęła gra Angry Birds – ta darmowa produkcja, przyniosła swoim autorom ponad 75 milionów euro zysku! Tu także możemy zobaczyć przykład strony opartej na WP. Podobnie WordPress – jest darmowy, niezwykle popularny, wybierany przez najwybitniejsze marki z miliardowym kapitałem.

Największe marki, które mają stronę internetową na WP:

Ponadto stronę na WP mają światowej sławy projektanci:

Na uwagę zasługuje też pięknie zrealizowana strona warszawskiego Domu Mody Klif oraz strona centrum konferencyjnego Warsaw Ptak Expo.

WordPress cieszy się dużą popularnością również w branży gastronomicznej: A. Blikle, Almette, E. Wedel, Sante, Sonko, Hortex, Lajkonik, Ostrowia.

Swoją stronę postawili na WP także organizatorzy największych festiwali, targów i wystaw: Dali kontra Warhol, FAMA, Warsaw Comic Con, Warsaw Food Expo.

Ponadto za użyciem WordPress, przemawiają potężne argumenty, takie jak:

  • Wprowadzenie najlepszych zabezpieczeń antywirusowych i ich stała aktualizacja.
  • Zabezpieczenie przed atakami hakerskimi.
  • Tworzenie kopii zapasowych strony.
  • Zoptymalizowanie kodu, co pozytywnie wpływa na pozycjonowanie strony.
  • Możliwość szybkich modyfikacji.
  • Szybki powrót do wybranej kopii zapasowej w razie konieczności.
  • Niezbędne certyfikaty bezpieczeństwa danych i transakcji.

Strony utworzone przy pomocy WP dają nieskończone możliwości ich edycji w oparciu o najnowocześniejsze trendy i rozwiązania technologiczne.

Udostępnij!